02 stycznia 2024

Naprawa sterowania CNC Siemens Sinumerik 840C

Opisywana naprawa rewelacyjnie obrazuje współpracę wyjazdowych grup serwisowych z naszym działem serwisu. Nasz stały Klient poprosił nas o pomoc w diagnostyce obrabiarki CNC, która przestała poprawnie działać. Na miejscu u Klienta serwisanci zdiagnozowali, że problem tkwi w sterowniku CNC Siemens Sinumerik 840C. Temat jak zawsze przy obrabiarkach CNC, bardzo pilny – Klient miał pilną produkcję do wykonania właśnie na tej maszynie.

Po przyjęciu kontrolera CNC Siemens Sinumerik 840C w serwisie, od razu inżynier serwisu przystąpił do naprawy. Problemem okazał się uszkodzony dysk oraz niezbędna była regeneracja przetwornicy napięć. Wymiana dysku na nowiutki SSD, naprawa przetwornic, wymiana uszkodzonych elementów pasywnych, mycie płyt, poprawa połączeń, wgranie i konfiguracja backupu i sterownik jest gotowy do pracy.

Oczywiście nasza grupa serwisowa pojechała do Klienta zamontować sterownik i sprawdzić poprawność pracy maszyny. Sprawne działanie serwisu i naprawa zakończona pełnym sukcesem.

Na filmie prezentujemy testy pracy sterownika CNC Siemens Sinumerik 840C po wgraniu backupu, jeszcze u nas w serwisie :D