07 marca 2024

Naprawa silnika Siemens SIMOTICS 1FW3150-1PL62-7AA0

Nie będziemy ukrywać, że silniki momentowe Siemens nie są częstymi gośćmi naszego serwisu, jednakże jak się pojawiają to zawsze jest temat na zapalenie płuc. Trudno się dziwić, ponieważ czas realizacji dostawy tego typu silników często idzie w miesiące. Tym razem producent obiecał dostarczyć silnik SIMOTICS 1FW3150-1PL62-7AA0 w 60 dni. Jak się możecie domyślić 60-dniowy przestój maszyny, w której pracuje ten silnik był niedopuszczalny dla naszego Klienta. Dlatego Klient z prośbą o szybką pomoc zwrócił się do nas.
Nie było na co czekać i nasi inżynierowie zabrali się od razu do pracy. Na początek odczytanie pozycji enkodera Endat i jego zabezpieczenie. Później demontaż silnika SIMOTICS 1FW3150-1PL62-7AA0, regeneracja uzwojeń, serwis łożyskowy oraz ponowny montaż i ustawienie enkodera.
W testach uczestniczył oczywiście niezawodny FR-A840 Mitsubishi Elecric – testy silników synchronicznych z nim to prawdziwa przyjemność. Dla dociekliwych od razu wyjaśniamy, że pracę enkodera testowaliśmy przy współpracy z kartą enkoderową FR-A8APS.