21 listopada 2019

Inżynierowie Przedsiębiorstwa Usług Elektronicznych TRAK zajmują się modernizacją i modyfikacją sterowań maszyn zgodnie z, nawet najbardziej wymagającymi, potrzebami Klientów.

Retrofity obrabiarek CNC

Wykonujemy modernizację obrabiarek CNC w oparciu o sterowania światowego lidera w branży elektroniki przemysłowej jakim jest Mitsubishi Electric. Systemy CNC Mitsubishi oferują rozwiązania automatyzacji do maszyn i obrabiarek CNC wszystkich konstrukcji.
Retrofit obrabiarki CNC przyczynia się do:

  • zwiększenia produktywności obrabiarki CNC,
  • ograniczenia przestojów spowodowanych awaryjnym sterowaniem maszyny CNC,
  • ograniczenia przestojów spowodowanych awariami wyeksploatowanych napędów obrabiarki CNC.
  • zwiększeniem efektywności energetycznej obrabiarki CNC, a co za tym idzie oszczędnością kosztów związanych z poborem prądu

Nasi inżynierowie, we współpracy z Mitsubishi Electric oferują kompleksową usługę retrofitu CNC. Usługa montażu oraz szkolenia obsługi pozwala na zredukowanie kosztów uruchomienia obrabiarki CNC oraz gwarantuje bezproblemową obsługę.
Retrofit obrabiarki CNC zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa, przy ograniczeniu kosztów o połowę. Modernizacja obrabiarki CNC jest o 50% tańsza od zakupu nowej maszyny CNC o tych samych parametrach i gabarytach

Modernizacja sterowań maszyn

Zajmujemy się wykonywaniem modernizacji sterowań maszyn oraz linii produkcyjnych, wraz z dostosowaniem do potrzeb funkcjonalnych Klienta.
Po latach eksploatacji maszyn zdarzają się awarie sterowania, podczas których uszkodzeniu ulegają sterowniki lub oprogramowanie, a producent maszyny już nie istnieje, nie udziela wsparcia lub wsparcie jest nieproporcjonalnie drogie. W takich sytuacjach inżynierowie P.U.E. TRAK sp.j. po konsultacji z Klientem zaprojektują i wykonają modernizację sterowania w oparciu o nowoczesne sterowniki i panel operatorskie HMI. Jest to też doskonała okazja do weryfikacji funkcjonalności maszyny.
Automatycy P.U.E. TRAK wykonują dla inwestora:

  • implementację nowych funkcji,
  • analizę procesu technologicznego wraz z modyfikacjami zapewniającymi wzrost produktywności,
  • usunięcie zbędnych funkcji utrudniających użytkowanie maszyny oraz zwiększających koszty modernizacji.

Modernizacja sterowania maszyny jest to także świetny moment na weryfikację efektywności energetycznej danej maszyny. W czasach groźby wysokich podwyżek cen prądu dla przedsiębiorców, modernizacja maszyn z napędami DC oraz użycie falowników może zapewnić wymierne oszczędności w opłatach za prąd, a co za tym idzie modernizacja maszyny oraz sterowania zwróci się w błyskawicznym tempie.

Zwiększanie funkcjonalności pracujących maszyn

Często spotykamy się u naszych Klientów z problemem braku pełnej kompatybilności maszyny z procesem technologicznym lub brakiem pełnego zadowolenia z cyklu produkcyjnego maszyny. Nasi Klienci skarżą się na takie problemy zarówno przy używanych, jak też i nowych liniach produkcyjnych
Nasi inżynierowie dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie wykonać modernizację maszyny.
Oferujemy naszym Klientom:

  • wykonanie dodatkowego sterowania zwiększającego funkcjonalność maszyny,
  • zaprojektowanie, wdrożenie dodatkowej maszyny i synchronizację działania z działająca linia produkcyjną,
  • modyfikację istniejącego sterowania w celu dostosowania funkcji układu sterowania do potrzeb Klienta.

Inżynierowie P.U.E. TRAK są w stanie zaprojektować sterowanie w sposób nie pozbawiający Klienta gwarancji producenta.

Jeżeli mają Państwo problem z maszyną, obrabiarką CNC lub linią produkcyjną zapraszamy do kontaktu. Chętnie przedstawimy ofertę na modernizację sterowania lub modernizację napędów.