08 listopada 2023

Naprawa panelu Yamato RCU-810-A sterującego wagą wielogłowicową

W branży spożywczej bardzo istotną rolę odgrywają wagi wielogłowicowe. Awaria tego typu maszyn ogranicza możliwości produkcyjne przedsiębiorstw w branży FMCG. Brak sprawnej maszyny staje się szczególnie krytyczny w przypadku, gdy firma posiada tylko kilka lub co gorsza jedną wagę wielogłowicową, a przygotowanie produktu jest bez niej praktycznie niemożliwe.
W takich przypadkach niezbędne jest błyskawiczne działanie.
Tak właśnie było w przypadku tej naprawy. Trafił do nas uszkodzony panel HMI Yamato RCU-810-A sterujący wagą wielogłowicową. W związku z tym, że pracował w nieprzyjaznych warunkach, na płycie były widoczne ślady korozji i zawilgocenia. Serwisant wyczyścił płytę, odtworzył uszkodzone ścieżki oraz wymienił zdegradowane elementy na płycie głównej panelu Yamato RCU-810-A.
Okazało się, że wymiany wymaga również matryca dotykowa – zarówno powierzchnia matrycy, jak też taśma były w fatalnym stanie. W pierwszym etapie naprawy doprowadziliśmy dotyk do takiego stanu, żeby maszyna mogła ruszyć. Nowy dotyk oczywiście zamówiliśmy i w chwili przestoju u Klienta, panel trafił jeszcze raz do naszego serwisu. Efekt po dokończeniu naprawy panelu Yamato RCU-810-A prezentujemy na filmie.